Mobil Chat Sevdası

seslisohbet
09 03-2018
Mobil Chat Sevdası

Merhaba arkadaşlar kendimden biraz bahsetmek istiyorum ve bu sohbet ortamına olan bağlılığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçmişten bu güne çok zaman geçti yıl 2004 yıllarında sohbet sitelerine alışkanlığım başlamıştı arkadaşlarla beraber İnternet Kafeye giderek oyun oynamak istedik toplu bir halde ama sarmadı bende biraz sohbet edeyim diyerek sohbet siteleri arayışına girdim.

Aklıma yazacak bir şey gelmeyince o zamanların popüler olan Mirc sohbet kanalları vardı oradan sohbet edecek bayan arkadaş arıyorken birinin bana sesli chat mobil , sesli sohbet mobil sitesine takılmak ister misin ? Görüntülü ve sesli sohbet sitesi ücretsiz ve üyelik istenmiyor. Demesi üzerine Arama motorlarında sorgulatmaya başladım karşıma çok az site çıktı o zamanlar şimdiki zaman ile aynı değil o zamanlar az ve öz vardı ama şimdilerde ise her önüne gelen kendisine site açarak bir takım çaba harcayarak bir şeyler yapmaya çalışıyor ama yapamayınca bırakıyor bu fazla sürmüyor çünkü bu gereksim maddiyat ister çalışma ister bunu karşılayamayınca da kapatmaları olası nedenlerden bir tanesidir.

Geçmişte kapalı olan siteler yüzünden artık popüler bir isim bulmak çok zor ve onların kalıntılarını da silmek çok zor bu durumda kaliteli siteler kendini gösteremiyor. Hele ki aile sitesi adı altında hizmet veren sitelerimiz SEO optimizasyonu nedir diye sorarsanız bilmezler yani sitesinin nasıl yükselteceğini arama motorlarında sıklıkla görüntüleneceğini bilmezler bu nedenle hep altta kalırlar bu da onların kötü etkiler. Her neyse konuyu fazla dağıtmadan kendime geleyim.

2004 yılında arama motorlarına yazdığım Sesli chat kelimesinde karşıma bir çok site çıktı en üstte bir siteye girdim adını hatırlamıyorum sohbet odasına düştüm o zamanlar çok acemiydim sadece dinleyebiliyordum yazılacak yeri bilmiyordum konuşulacak yeri bilmiyordum ifade ikon göndermeyi bilmiyordum.

Her ne ise karşıma biri çıktı Diyarbakırlı biri Adaşım idi adı Serkan’dı  Tanıştık sohbet ettik bana sitede yetkili olarak sitemize destek de bulunabilir misin diye öneride bulundu. Bende anlamam ki ben yeni girdim hiç bir bilgiye sahip değilim dedim o da ben öğretirim seni sevdim dürüst birisisin dedi bende heyecana kapılarak kabul ettim.

Sonra her gün girmeye başladım artık bir bağımlılıktı çok güzel bir ortamımız vardı ve o ortam her gün belli saatlerde birlikte güler, ağlar, keyif alırdı. Sonraları ise artık işi öğrendik ve yönetici pozisyonunda devam ettim

Bu süre zaafında kendimi geliştirmeye çalıştım ve başardım 8 yıl boyunca o sitede kalarak oraya emek verdim ve desteklerimi esirgemedim.

Sonrası ise biri ile tanıştım Adı Ferman nımıştım. İmkanlarım yoktu o imkanları ferman vermişti sonra kendi sitemi kurdum Keyfe gel sitemi kurban bayramı arefe akşamı kurdum ve çalışmalara başlamıştım o zamanlar SEO ne demek olduğunu bilmiyor iken şimdilerde ise bu işi gerçek manada Ferman’ın sayesinde Profesyonel uzman oldum.

Günler ardı ardına giderken sitem için yapılması gereken tüm çalışmaları yaptım ve halen de yapıyorum.

Her gün ayrı bir heyecan, ayrı bir keyif ve ayrı bir fikir oluşuyordu bende…

Bu durum bana daha çok azim vererek daha çok güven vererek başarılarıma başarı kazandırıyordu kendimi daha çok geliştirmem gerektiğini anlamıştım bu durumda ne yapmam gerektiğimi düşündüm Php kodlarını düşündüm ve neyin ne işe yaradığını hangi konumda kullanılabileceğini öğrenmeye çalıştım ve bir kısmını başardım artık bir tema da istediğim gibi düzenlemeler yaparak istediğim görüntüyü verme kabiliyetine sahip oldum.

Bunlar dışında Bir ara sesli chat sitelerini bırakmaya karar verdim ve denedim aslında üzerimde çok yoğun bir çalışma yükü vardı ama bunlar benim içindi. Bıraktığımda kafam hafifledi ve sosyal hayata döndüm tam başarmıştım derken dayanamadım verdiğim emekler çalıştığım çalışmalar, o geceleri düşündüm sabahladığım günleri düşündüm ve tekrardan karar aldım devam edecektim bana yıllarca ne verdiğini anlamıyorum yıllardır takılıyor bu olayın içinde kalıyorum ama anlam veremiyorum..

Dost desen çok dostum var.. Düşman desen hiç düşmanım yok nedeni ise herkes ile iyi geçinmeyi kendime prensip olarak kabullenmişim. Nedeni o olsa gerek.

Mobil Chat sevdası da bu yüzden bana yapışmış gitmiyor arkadaş yakında evleneceğim nişanlım bana diyor ki artık bırakmayı düşünmüyor musun ? Benim cevabım hayırdır ayrılıyor muyuz ? o da nereden çıktı ben seni sende beni seviyorsun diyor.. Madem sen beni bende seni seviyorum bu mobil  chat de beni seviyor bende onu seviyorum ondan ayrılmak da olmaz diyorum.. Gülüyor bazen ama bazen de kızıyor.. Herkes kıskançtır onunda bu tür bir takım kıskançlıkları var ama olsun ben onu her hali ile seviyorum o benim biriciğim ve bir tanem ben ne ola kıyabilirim ne de bu chat sevdasına..

Arkadaşlar işte benim  mobil chat sevdamın hikayesi bu dur iyi yada kötü bu konumdayım Üzülmedim ve kırılmadım kimseye kimseyi de kendime kırmadım ve üzmedim..

Yorum sizin şimdi ben sopalık mıyım yoksa sevdalık mıyım ? : )

Related article

 • Hepkal.net en iyi Mobil Chat
  21 05-2018
  Hepkal.net en iyi Mobil Chat

  Değerli kullanıcılarımız HepKal en iyi mobil Chat adı altında arama yapıldığında neredese her sitenin en iyi olduğu kanısına varıcağız. Ancak her en iyi sesli yazmakla maalesef iyi bir seslichat sitesi olunmuyor. En iyi olmak için en iyi sohbet imkanı sunmak gerekmektedir. Sitemiz de sizlere...

  Read more...
 • Üyeliksiz Sesli Chat Siteleri
  11 05-2018
  Üyeliksiz Sesli Chat Siteleri

  Üyeliksiz Sesli Chat Siteleri coğu sesli chat sitesinin hizmet verdigi, Sesli chat kullanıcıları için üye gerektirmeyen yani üyeliksiz olarak sizlere hizmet sunan bir sesli chat sitesidir. Üyeliksiz sesli chat sitelerine giriş yaparak, sesli chat kullanıcıları ile sohbet edebilirsiniz. Vakit...

  Read more...
 • Chatlak yeniden sizlerle
  10 04-2018
  Chatlak yeniden sizlerle

  Merhaba Sayın Kulanıcılar Chatlak.net Sitemiz, Tekrardan Yayına ßaşLamışdır. Sesli chat mobil Sesli Sohbet mobil platformu oLan, Sitemizde Siz Degerli Kulanıcılarımıza Hoş Ve Güzel ßir Dostluk Kurmak Amacıyla Acdıgımız Sitemiz’de, Güzel Vakit Gecirebilir Saglam Dostluklar Kazanabilirsiniz. İster Misafir oLarak İster...

  Read more...

Leave comments

Your email address will not be published.